Sodinant dekoratyvinius augalus pirmiausia atsižvelgiame į sklype esantį dirvožemį – kiekvienam augalui yra reikalinga savita terpė, todėl tinkamas gruntas yra prioritetas. Neįvertinus dirvožemio suderinamumo su norimu sodinti augalu, vėliau galime turėtų problemų su jo augimu, išvaizda ir kitais aspektais, nes augalui paprasčiausiai gali trūkti pagrindinių sąlygų teisingam augimui ir reprodukcijai, kuriuos apsprendžia pirmiausiai dirvožemis.

Dirvožemis, kuriame bus sodinami augalai, turi būti išvalytas nuo visų nereikalingų elementų, pvz., didesnių akmenų, piktžolių ir kt., kas gali trukdyti sodinimui arba pabloginti augalo gyvenimo sąlygas.

Prieš sodinant dekoratyvinius augalus, pirmiausiai pašaliname daugiametes piktžoles, tokias kaip usnės (usnis), kiaulpienės ir kt. Geras būdas atsikratyti sunkių piktžolių - prieš keletą mėnesių prieš pasodinant juos purkšti cheminėmis medžiagomis. Šios priemonės naikins piktžoles kartu su jų požeminėmis šaknimis. Tuo atveju, kai dirvožemis sode (sklype) yra derlingas, nereikia jo maišyti su durpėmis ar smėliu. Šiuo atveju dekoratyvinių augalų sodinimo kaštai bus žemesni.

Labai svarbus aspektas – dekoratyvinių augalų sodinimo laikotarpis. Medžiai ir krūmai, kurių lapai nukrenta žiemą, turėtų būti sodinami ankstyvą pavasarį arba rudenį. Daugeliu atvejų rudens sezonas yra geresnė data dėl ilgesnio augalų įsišaknijimo laiko. Aukštesnė temperatūra, dažnai pasireiškianti net ankstyvą pavasarį, gali turėti neigiamą poveikį jauniems medžiams ir krūmams, kurių šaknys vis dar nėra labai atsparios sparčiam oro sąlygų pokyčiui.

KAINOS

Jei susidomėjote mūsų teikiamomis apželdinimo ir kitais sklypo priežiūros paslaugomis, kviečiami susipažinti su mūsų standartiniu pagrindinių paslaugų kainynu. Kainos yra orientacinės, todėl nusprendę užsakyti tam tikras paslaugas, maloniai prašome susisiekti su mumis.

KUR TIEIKIAME PASLAUGAS

Mūsų sklypų gerbūvio tvarkymo darbai yra atliekami Vilniuje ir Vilniaus rajone. Čia turime didžiausią klientų ratą, tačiau, esant poreikiui, galime atvykti ir į kitas Lietuvos vietas. Viskas priklausys nuo reikiamų paslaugų suteikimo specifikos ir darbų apimčių. Daugiau galite sužinoti parašę mums laišką arba paskambinę nurodytais kontaktais.

KONTAKTAI

Turite klausimų? Neradote Jums reikalingos paslaugos? Susisiekti su mumis dėl apželdinimo ar kitų paslaugų galite bet kokią dieną telefonu arba elektroniniu paštu.