Gyvatvorių sodinimas gana atsakingas darbas, kuris turėtų būti atliktas teisingai, kad ateity nereikėtų persodinimo. Gyvatvorės sodinamos ilgam laikui, todėl atlikdami šias paslaugas vadovaujamės tam tikrais sodinimo principais, kad gyvatvorė Jums tarnatų ilgai ir atliktų savo pagrindines funkcijas.

Prieš pradedant sodinti gyvatvorę, verta gerai apsvarstyti kokias sklypo dalis ji apjuos o tada įvertinti reljefo ypatumus, dirvožemio specifiką. Vėliau viskas priklauso nuo augalų tipo, iš kurių susidarys mūsų gyvatvorė. Lapuočių medžiai, krūmai, turintys atvirą šaknų sistemą – t.y. tie, kurie buvo auginami darželyje žemėje, o po to nupjauti, reikėtų sodinti spalio mėnesį, kai krenta lapai arba pavasarį, prieš pradedant dygti pumpurams.

Lengvose dirvose, kurios džiūsta greičiau, geriau sodinti augalus rudenį, sunkioje ir drėgnoje - pavasarį. Spygliuočių krūmai ir visžaliai lapuočiai yra labai jautrūs sausrai, todėl turime pasodinti juos su gruntu, kuris apsaugo šaknis nuo vandens nuostolių. Geriausia tai padaryti rugpjūčio ir rugsėjo mėn.

Pavasarį taip pat galime sodinti egles, kadagius, kukmedžius - nuo to laiko, kai jų pumpurai pradeda augti, iki gegužės vidurio. Augalai, kurie auginami ir parduodami plastikiniuose konteineriuose gali būti sodinami visą sezoną, nuo balandžio iki spalio.

Gyvatvorės dažniausiai yra skirtos atskirti sodybos ribas nuo kaimynų, kartais nuo tam tikrų gyvūnų. Gyvatvorėmis galima puikiai atskirti tam tikras skirtingos veiklos zonas – pavyzdžiui poilsio zoną, ūkinę zoną ir pan. Prieš renkantis augalus gyvatvorei, visada klientams primename, kad yra du pagrindiniai gyvatvorių tipai – laisvai auganti gyvatvorė (tuja, lanksva, kadagys, kukmedis) ir formuojama gyvatvorė – ta, kuriai ateity bus reikalinga priežiūra. Antro tipo gyvatvorių pasirinkimas yra labai svarbus, kadangi reikėtų įvertinti tokios gyvatvorės priežiūros galimybes ateity. Tokioms gyvatvorėms yra reikalinga priežiūra, kuri dažniausiai yra susijusį su karpymo darbais. Šiems darbams atlikti yra reikalingi specifiniai įrankiai, įgūdžiai bei laikas, todėl tokio tipo gyvatvorių pasirinkimas, jų bendras plotas sklype turėtų būti labai įvertintas.

Teikdami gyvatvorių sodinimo paslaugas, visą laiką vertiname sklypo išdėstymą pagal pasaulio šalis, kas nulemia ir atitinkamų augalų gyvatvorei pasirinkimą. Pavyzdžiui, sklypo šiaurinėje dalyje rekomenduojame sodinti specifinius augalus, atsparius atšiauriems klimato savybėms – šalčiui, vėjui. Čia puikiai tinka tokie augalai kaip ligustras, gudobėlė ir pan.

KAINOS

Jei susidomėjote mūsų teikiamomis apželdinimo ir kitais sklypo priežiūros paslaugomis, kviečiami susipažinti su mūsų standartiniu pagrindinių paslaugų kainynu. Kainos yra orientacinės, todėl nusprendę užsakyti tam tikras paslaugas, maloniai prašome susisiekti su mumis.

KUR TIEIKIAME PASLAUGAS

Mūsų sklypų gerbūvio tvarkymo darbai yra atliekami Vilniuje ir Vilniaus rajone. Čia turime didžiausią klientų ratą, tačiau, esant poreikiui, galime atvykti ir į kitas Lietuvos vietas. Viskas priklausys nuo reikiamų paslaugų suteikimo specifikos ir darbų apimčių. Daugiau galite sužinoti parašę mums laišką arba paskambinę nurodytais kontaktais.

KONTAKTAI

Turite klausimų? Neradote Jums reikalingos paslaugos? Susisiekti su mumis dėl apželdinimo ar kitų paslaugų galite bet kokią dieną telefonu arba elektroniniu paštu.